Час київський

Всі трансляції

2023-11-30 17:10 |

Контіолахті-2023. Результати чоловічої індивідуальної гонки

Після жінок розпочали боротьбу в індивідуальній гонці на кубку IBU у Финляндия Контіолахті чоловіки.

Першим на старт двадцятки з українців вийшов Роман Боровик. Швідкістю наш спортсмен не міг сьогодні протистояти лідерам, не зміг біатлоніст і відпрацювати без промахів на стрільбі, лише другий вогневий він пройшов чисто. У підсумку, з трьома незакритими мішенями, Роман посів 43-є місце.

Віталій Мандзин досить активно провів міжсезоння, маючи декілька міжнародних стартів. Нагадаємо, що на літньому чемпіонаті світу він виборов 2-е місце у гонці переслідування та 3-є у спринті. До того ж 20-річний спортсмен має вже досвід виступів не тільки на кубку IBU, а й світу. Звісно, що і в стартовій гонці сезону ми також чекали від Віталія впевненого виступу і високого місця у протоколі. І він нас не розчарував. Хоча не все вдалося у цій гонці спортсменові на стрільбі, він не зміг пройти чисто обидві стійки, допустивши по одній помилці. Тож на фініші був 14-й, завоювавши перші кубкові очки.

Руслан Ткаленко - найдосвідченіший спортсмен з української команди, яка представлена наразі на кубку IBU у Контіолахті. Втім, як це часто буває, Руслана сьогодні знов підвела стрільба. Якщо вогневі рубежі лежачи спортсмен пройшов без помилок, то на стійках допустив сумарно 5-ть промахів, фінішувавши 60-м.

19-річний Богдан Борковський сьогодні дебютував у дорослому кубку IBU. Тож мабуть планку для нього тренерський штаб не підіймав досить високо. Втім, срібло та золото ЛЧС цього року давали надію вболівальникам на достойний виступ українця у першій же гонці. Та вже на першій стрільбі Богдан, нажаль, перекреслив шанси на гарне місце у протоколі, промахнувшись тричі. До трьох незакритих мішеней спортсмен додав ще  три, фінішувавши 73-м.

Дмитро Грущак вийшов на старт останнім з представників української команди. З минолорічних досягнень біатлоніста пригадаємо срібло на універсіаді в Лейк Плесіді та кілька непоганих для молодого спортсмена стартів, в тому числі й на кубку IBU, у яких він набрав свої перші очки у загальному заліку. Не вдалася українцю сьогодні стрільба стоячи, на кожній з них він не закрив по дві мішені. Тож із чотирма помилками Дмитро на фініші був 47-м.

Ну, а весь подіум дістався нестримним норвежцям. Втім, сьогоднішня індивідуальна гонка  не обійшлася без сюрпризів, обігравши минулорічних фаворитів на першу ступінь подіуму піднявся 24-річний Йохан-Олав Ботн. Допустивши всього одну помилку на останньому вогневому рубежі, він досить впевнено йшов по дистанції, тож перемога є цілком заслуженою. Другим став Матс Евербю, який також один раз схибив на вогневому рубежі. Останнє місце на подіумі з однією незакритою мішенню зайняв Мартін Невланд.
Відзначимо також виступ Філіппа Хорна, який з трьома(!) промахами виборов 4-е місце.

Що ж, найдовша і найвиснажливіша гонка позаду. А перший етап кубка IBU у Контіолахті продовжиться в суботу, 2-го грудня, коли у боротьбу за подіум у спринті на старт вийдуть жінки та чоловіки.