Час київський

Всі трансляції

2023-03-02 00:28 |

Кенмор-2023. Результати чоловічого спринту

Чоловічий спринт на сьомому етапі Кубка IBU в Канада Кенморі розпочався для українських спортсменів з місця в кар’єр. Вже під першим стартовим номером у гонку пішов Руслан Ткаленко, а четвертим на дистанцію вирушив Артем Тищенко.

Звісно, найбільшу увагу привертав до себе саме Артем, адже окрім змагання за команду у Кубку націй, він претендує на найвище в історії серед українських чоловіків місце у загальному заліку. Та й попередніх гонках в Канаді саме Тищенко показував кращі за партнерів по збірній результати. Цікаво, що одразу за українцем стартував один з його основних суперників по боротьбі за топ-десятку тоталу – француз Ремі Брутьє.

Запал боротьби був таким, що спортсмени мало не зіштовхнулись на першому вогневому рубежі – Брутьє трішки перекрив дорогу Тищенку, коли той намагався піти на трасу після першої влучної стрільби. Слід сказати, що на лежці Артему пощастило з вітром – на стадіон він прийшов у період відносного затишшя. А ось під час стійки вже такого везіння не сталось: три постріли українець швидко відправив в ціль, четвертий трішки притримав – і теж влучив. А ось заради п’ятого пострілу Артему довелось перечікувати вітер, перецілюватись, - і все одно не оминув кола штрафу.

Натомість Брутьє загалом заробив 450 штрафних метрів, і на фініші між двома суперниками за топ-10 загального заліку вийшло 40 секунд на користь українця,і лишалось дочекатись фінішу усіх суперників, аби з’ясувати – скільки очок Артем зміг відіграти у француза. У підсумку українець фінішував восьмим, Брутье – 19-м. Таким чином, Артем відіграв 12 очок за гонку і перед переслідуванням відстає від Ремі на 26 балів.

Допомогли Тищенку ще двоє українців, які знов провели дуже якісний старт! І фінішували наші хлопці дуже кучно! Тарас Лесюк, який стріляв з такою ж влучністю, що і Артем, на фініші програв йому 4,4 секунди і завершив спринт 10-м. Руслан Ткаленко провів у гонці ще на 0,3 секунди (!) довше, посівши 11-те місце, одразу за Тарасом. У пасиві Руслана два промахи, але на останньому колі він розвинув високу швидкість (друга швидкість на останніх кілометрах!), мало не наздогнавши Тищенка. Скоріш за все, цей старт можна назвати командно найкращим у цьому сезоні Кубка IBU - дуже круто!

Якщо ж говорити про Кубок націй, то тут, скоріш за все, можна закрити питання про четверту позицію – італійці за гонку набрали більше очок, ніж наші спортсмени, і тепер сподіватись на те, що у двох змішаних естафетах наша команда зможе відіграти 39 очок, напевно, не варто.

Зате у порівнянні з найближчими переслідувачами українці покращили свої шанси! Збірні Швеції та Австрії, якій у командному заліку йдуть шостими та сьомими, спринт провалили. І тепер перед двома суботніми мікстами перевага нашої команди над шведами складає 74 очки, над австрійцями – 72.

Долю золота спринту у яскравій боротьбі на останньому колі вирішували норвежці Вебйорн Соерум і Йохан-Олав Ботн. І тут також все вирішила швидкість на останньому колі: Соерум відіграв у партнера по команді вісім секунд і виборов четверту перемогу в сезоні! Третім став італієць Даніеле Капелларі який також боровся зі співвітчизником – і виграв п’ять секунд на фініші у Ніколи Романіна.

Завтра на спортсменів чекає день відпочинку, після чого пройдуть останні особисті гонки Кубка IBU – перс’юти.