Час київський

Всі трансляції

2024-01-19 16:09 |

Антгольц-2024. Результати короткої індивідуальної гонки у жінок

Жіноча коротка індивідуалка на шостому етапі Кубка світу в Италия Антгольці за загальним враженням стала, напевно, найкращою особистою гонкою нашої команди у поточному сезоні. І дуже важливо, що сталось це напередодні завершальної стадії підготовки до чемпіонату світу.

Одразу три українки фінішували в топ-двадцятці, і ще одна наша спортсменка завершила гонку з кубковими очками! Найкращим снайпером команди сьогодні стала Анастасія Меркушина, яка відстрілялась майже зразково: з однією хибою, але з четвертим часом в гонці за швидкострільністю. І хоча швидкості Насті ще очевидно не вистачає, через що її виштовхнули з кращої десятки, 13-й час на фініші – чудовий результат!

Юлія Джима також стартувала дуже оптимістично, після двох чистих рубежів претендуючи на потрапляння у топ-10. Однак, заробивши по одному штрафу на третій та четвертій стрільбі, Юля завершила гонку 17-ю, ставши найшвидшою в команді на лижні – 24-й час чистим ходом.

Іншим чином розвивалась гонка для Ірини Петренко, яка перший рубіж пройшла зі штрафом, а потім виправила для себе ситуацію в гонці ще двома чистими стрільбами. На жаль, на останній стрільбі Петренко ще раз схибила. На фініші Іра поступилась лише 12 секунд Джимі, і за позиціями розташувалась одразу за нею – 18-ю. І величезним досягненням усіх трьох дівчат стало потрапляння у недільний мас-старт: Джима – за загальним заліком, Меркушина та Петренко – за результатами етапу!

Також знов відзначаємо стабільність результатів Христини Дмитренко, яка знов фінішувала в заліковій зоні. Трішки зіпсував результат останній рубіж, де Христина заробила півтори штрафних хвилини, але і з загальними трьома промахами Дмитренко посіла 32-е місце.

Нарешті ще одна наша учасниця Анна Кривонос, на жаль, виглядала не надто впевнено і на рубежах (шість штрафів), і на трасі (69-й час чистим ходом), що у підсумку не дозволило піднятись вище 76-ї позиції.

Ну а тріумфальною стала гонка для Лєни Хеккі-Гросс! Швейцарка сьогодні провела, напевно, найкращий старт у житті, чисто закривши мішені з третьою швидкострільністю, а потім ще й на дистанції тримавши перевагу над швидшими суперницями. Тож сьогодні вона святкувала першу особисту перемогу в кар’єрі у гонках Кубка світу!

Компанію Хеккі-Гросс на подіумі склали сусідки-француженки Жюлья Сімон та Лу Жанмонно. Після першого та другого рубежів вони почергово очолювали проміжний протокол, однак Сімон припустилася двох хиб, а Жанмонно промахнулась одного разу, і цих штрафних секунд не вистачило, аби залишити перемогу Франції. Окремо відзначимо роботу цих спортсменок на трасі: Жюлья показала другий час чистим ходом, лише секундою поступившись Анамарії Лампіч! А Лу продемонструвала неймовірний спортивний характер, на останніх метрах виборовши третю позицію у німкені Ванесси Фогт.

Зате в загальному заліку лідерство, як і раніше, норвезьке: Інґрід Тандреволд, хоча й не надто вдало провела гонку, фінішувавши 12-ю, але її найближча конкурентка Жустін Бреза-Буше взагалі лишилась без набраних очок, і відстань між ними збільшилась до 38-ми балів. Найкращою з українок лишається Юлія Джима, яка сьогодні піднялась на 22-е місце тоталу.

Приємними змінами порадував і залік Кубка націй: збірна України відіграла одразу 41 очко у австрійок і тепер може спробувати втрутитись у боротьбу за восьме місце. Відбутись це може вже завтра, коли в Антгольці пройдуть дві змішаних естафети.