Час київський

Всі трансляції

2023-03-06 10:29 |

ЮЧС-2023. Результати індивідуальної гонки у юніорок

Сьогоднішня змагальна програма Юніорського чемпіонату світу розпочалася індивідуальною гонкою серед юніорок.

Нагадаємо, що юніорки бігтимуть на 2,5 км більше за дівчат, які в індивідуальній гонці долали дистанцію у 10 км.

Всього у гонку було заявлено 85 спортсменок, в тому числі і дві українки: Юлія Городна та Дарина Чалик.

Погода сьогодні у Казахстан Щучинську не дуже сприятлива для біатлону: хмарна зі снігом і сильним поривчастим вітром. Так що на стрільбищі для учасниць було щось на кшталт лотереї, і наші дівчата не змогли витягнути щасливі квитки. Та про все по порядку.

21-річна Юлія Городна стартувала під номером 33. Нагадаємо, що юніорка провела досить насичений сезон. Вона взяла участь у всіх етапах Юніорського Кубку IBU, Юніорському чемпіонаті Європи, а також відзначилась третім місцем у одиночному міксті зі Степаном Кінашем на Універсіаді у Лейк Плесіді. Тож досвіду нашій біатлоністці не бракує.

Першу стрільбу юніорка провела дуже швидко і чисто. На стрільбі стоячи Юля знов була однією з кращих по швидкострільності, втім не змогла закрити одну мішень. Третій вогневий українка пройшла з двома штрафами, попавши у сильний порив вітру. Четвертий вогневий зовсім не вдався нашій спортсменці, вона закрила всього одну мішень. Тож із сімома промахами сподіватися на щось гарне вже не було сенсу. Фінішувала Городна 36-ю.

Дарина Чалик вийшла на старт під пізнім 65-м номером. Вона, як і подруга по команді, провела дуже активний сезон, взяла участь у всіх етапах Юніорського Кубку IBU, на Юніорському чемпіонаті Європи у складі змішаної естафети була бронзовою призеркою. Були у Дарини і непогані результати в різних гонках впродовж сезону. Та чемпіонат світу зовсім інший захід, тут всі викладаються, як то кажуть: на повну. Тож від нашої юніорки ми очікували такої ж самовіддачі. А ще бажали… зовсім трохи спортивної вдачі.

На першому вогневому Дарина дуже швидко відпрацювала, от тільки не закрила одну мішень, на другій стрільбі вона ще додала у пасив два промахи, а на третій – три. Останній вогневий і зовсім не вдався нашій юніорці – 4 промахи. Тож із 10-ма незакритими мішенями Дарина фінішувала 57-ю.

А чемпіонкою світу серед юніорів стала Кайя Зорч зі Словенії. І це великий прорив для біатлоністки, адже кращий результат до цього чемпіонату був у мас-старті-60 в Мартелі, де вона була третьою. Видно, що до цього чемпіонату словенка ретельно готувалася, адже після досить посередніх стартів в сезоні вже у Мадоні на чемпіонаті Європи вона у всіх гонках була в топ-10. І тепер – сьогоднішній успіх.

Жанні Рішар, представниця команди Франції, завоювала срібло. Це її кращий результат в сезоні в особистих гонках. До речі, це її друга медаль на ЮЧС, нагадаємо, що в змішаній естафеті з товаришами по команді вона виборола першу нагороду.

Ще одна представниця Франції Леоні Жаньє повезе додому бронзову медаль. Вона провела досить потужний сезон, неодноразово піднімалась на подіум на етапах Юніорського Кубку IBU, у складі змішаної естафети стала чемпіонкою Європи та срібною призеркою ЮЧС.

Відзначимо і спортсменку, яка посіла четверте місце. Андрея Мездря з Румунії показала сьогодні свій кращий результат у сезоні, в якому вона в особистих гонках навіть поряд із подіумом не була.

На цьому сьогоднішня програма Чемпіонату не завершена, о 12.00 за київським часом на старт найдовшої гонки вийдуть юніори. Вболіваємо за наших юніорів.