2019-02-28
Минск и Раубичи – это топ, но организация не выдерживает критики

2023-02-08 16:29 |

Хаанья-2023. Результати спринту у юніорів

Эстония Хаанья вперше приймає Юніорський кубок IBU, та цей перший старт запам’ятається не тільки організаторам, а й українській збірній надовго, адже через непорозуміння на польській митниці наші юніорки не змогли взяти участь у спринті, яким і відкривалася програма змагань третього етапу.

Після неприємностей із зброєю на кордоні, звісно, настрій у команді не можна було назвати піднесеним. Юніорки не змогли вийти на старт спринту, тож хлопцям треба було виступати вдвічі краще. У всякому разі, саме цього чекали від наших юніорів українські вболівальники. Втім не брати до уваги той факт, що без зброї наші хлопці навряд чи змогли провести нормальне тренування, також не можна.

На гонку  українська збірна виставила шість біатлоністів. У першій десятці стартували два українця: першим під четвертим номером у гонку пішов Єгор Макаренко, сьомим - Михайло Хміль. Обидва спортсмени на першому вогневому рубежі по одному разу помилилися. На стрільбі стоячи і Єгор, і Михайло так же синхронно пішли на два кола штрафу, тож у фінішному створі після трьох промахів стали 55-м та 43-м    відповідно.

Степан Кінаш в цьому сезоні кілька разів був десь поруч із подіумом на міжнародних стартах, на Універсіаді в Лейк Плесіді, йому все ж вдалося вивести команду в одиночній змішанці на третє місце і завоювати бронзу. Та в сьогоднішньому спринті вже на першій стрільбі він зробив два промахи. На стрільбі стоячи Степан помилився ще один раз, тож з трьома колами штрафу українець фінішував  32-м.

Віталій Мандзин спробував свої сили на етапах Кубку  світу, відчув атмосферу гонки серед топових атлетів, вдихнув адреналіну справжнього «дорослого» змагання. Спортсмен готувався до Універсіади, та через хворобу не зміг взяти участь у цих змаганнях. Тож яким наразі є функціональний стан спортсмена, ми могли тільки здогадуватися. Втім, промахнувшись один раз на стійці, Віталій показав непогану швидкість і фінішував  8-м.

Богдан Борковський вже на стрільбі лежачи промахнувся тричі, перекресливши всі сподівання на гарний результат. І на другій стрільбі Богдану не вдалося відстрілятися чисто – 3 промахи. У підсумку, с шістьма помилками він став 51-м.

Владислав Чихарь досить рівно виступає у цьому сезоні. Та і самому спортсмену, і його вболівальникам напевно хотілося б більшого. Стрільбу лежачи спортсмену не вдалося пройти чисто – один промах. А от на другому вогневому Владислав додав до дистанції ще два кола штрафу. На фініші українець був  50-м.

Якщо не брати до уваги промахи наших атлетів, то гонка була цікавою, іноді з елементами драми. Лідери змінювали один одного, і інтрига трималася майже до завершення спринту. А переможцем став 21-річний представник Франції Тео Гійяр-Поллє. Другим на фініш прийшов 21-річний представник Німеччини Беньямін Менц. Останнє місце на подіумі зайняв 22-річний австрієць Паскаль Лінбахер.

Не можна не відзначити і Туудора Палма, який порадував місцевих вболівальників, 21-річний представник Естонії пройшов чисто вогневі рубежі та посів 6-е місце.
Завтра у юніорів день відпочинку, а потім вони знов спробують свої сили в спринті. Так що є час врахувати і виправити помилки.