2019-02-28
Минск и Раубичи – это топ, но организация не выдерживает критики

2023-12-15 15:10 |

Шушен-2023. Результати чоловічої гонки переслідування

Третій етап Кубка IBU в Шушені продовжився чоловічою гонкою переслідування. На відміну від жіночого перс’юту, де українську команду представляла лише Любов Кип’яченкова, у чоловіків стартовий протокол ряснів від прізвищ наших спортсменів – усі шестеро українців за результатами спринту отримали змогу пробігти і гонку переслудівання!

Більше того, Віталій Мандзин, який напередодні показав свій персональний рекорд, фінішувавши восьмим, вийшов на старт з солідними шансами вчергове оновити особисте досягнення. Перші два рубежі лежачи дозволили зробити крок вперед у цьому відношенні: Віталій вдало відстрілявся, і хоча по трасі не поспішав, розподіляючи сили на всю гонку, і опинився у дуже потужній групі з чотирьох норвежців, двох німців – Рітмюллера та Фратцшера, а також шведа Віктора Брандта.

І ось тут Мандзин спробував випробувати себе, потримавшись разом з набагато більш досвідченими атлетами. Але коли на першій стійці усі представники цієї компанії після важкого кола почали мазати, саме українець помилявся найбільше – чотири кола штрафу. Внаслідок цього Віталій відкотився в середину другого десятку, і хоча останню стрільбу він знов відпрацював без промаху, а на двох колах до фінішу показав дуже пристойну швидкість, повернутись до топ-десятки, на жаль, не вдалось – кращий з українців у цій гонці фінішував 11-м.

Однак все одно відзначимо дуже високу планку результатів, яку встановив Мандзин. За швидкострільністю він – десятий у гонці, за чистим ходом – дев’ятий! І це при тому, що, нагадаємо, тернополянину лише 20 років, і він змагається переважно зі значно старшими суперниками.

Дуже якісну стрільбу продемонстрував Роман Боровик. Він став найкращим снайпером нашої команди, пройшовши чотири рубежі лише з одним колом штрафу! Завдяки цьому Роман не лише зберіг свої позиції у топ-20, але й зміг піднятись на три позиції, встановивши нове особисте досягнення – 15-те місце!

Найкращим проривом серед українців порадував Богдан Цимбал, який водночас показав і перший в команді чистий час переслідування (загалом – 11-й). З двома колами штрафу Богдан відіграв 20 позицій відносно старту і завершив гонку 18-м.

Дуже оптимістично розпочав гонку Руслан Ткаленко – після трьох рубежів він мав лише одну хибу і йшов 18-м. Однак влучності на усю дистанцію трішки забракло: останню стійку Ткаленко пройшов з трьома колами штрафу. Втім відзначимо бійцівські якості спортсмена – на фінальних кілометрах Руслан відіграв три позиції і зміг повернутись до топ-тридцятки.

Здивував своїм першим колом Дмитро Грущак, який поки що лише починає здобувати досвід на такому рівні. До першої лежки він відіграв сім позицій, і при цьому відстрілявся без штрафу, стрибнувши одразу на 22-е місце! Можливо, саме запал цієї боротьби зіграв злий жарт з молодим спортсменом, і на наступних двох рубежах він закрив лише половину мішеней. Однак завдяки чистій завершальній стійці повернувся до залікової зони, перетнувши лінію фінішу 36-м.

Найскладнішим був старт для Дениса Насика. Він і стартував нижче за партнерів по збірній, і після трьох промахів вже у першій лежці опинився у самому підвалі гонки – 53-м. Втім характер – визначна риса спортсмена Насика: він зміг зібратись, наступні три стрільби провів набагато якісніше, водночас відпрацювавши на трасі з 12-м чистим ходом у гонці, і в підсумку став 37-м на фініші. Таким чином, усі шестеро українців завершили перс’ют із заліковими очками! Вітаємо!!!

Боротьба ж за перемогу вийшла справді драматичною. Після трьох рубежів беззаперечним лідером йшов переможець спринту німець Зімон Кайзер. Він відстрілявся без промахів і випереджав норвежця Йохана-Олава Ботна майже на півхвилини. Однак четверте коло стало справді кризовим для Кайзера: на ньому він буквально зупинився, програвши ходом півтори хвилини, а потім ще й тричі схибивши у стійці! Якимось дивом німець подолав кризові явища організму, і останнє коло пройшов цілком конкурентно, але – вже на 12-й позиції.

Першу ж четвірку на фініші знов склали норвезькі біатлоністи. Нікого вже не дивує чергова перемога Йохана-Олава Ботна – можна лише висловити жаль з приводу того, що такому потужному спортсмену не знаходиться місце в основі команди на Кубку світу. Разом з ним на подіумі встали Мартін Улдаль та Мартін Невланд, а четвертим став Матс Евербю, який на останньому кілометрі відібрав «дерев’яну медаль» у німця Лукаса Фратцшера.

Завтра в Шушені пройдуть перші в сезоні мас-старти на 60 учасників, до якого, звісно, відібрались усі шестеро українців-чоловіків, а також Любов Кип’яченкова.