2019-02-28
Минск и Раубичи – это топ, но организация не выдерживает критики

2024-01-06 13:24 |

Мартел-2024. Результати чоловічого спринту

Чоловічим спринтом розпочалися сьогодні змагання в італійському Италия Мартел-валь-Мартелло на четвертому етапі кубка IBU. Команда України була представлена повним складом, в гонці взяли участь всі шість спортсменів.

Першим з українців на старт вийшов наймолодший член команди: 23-річний представник Сумської біатлонної школи Дмитро Грущак. Першу стрільбу спортсмен відпрацював чисто та у хорошому темпі, а от на стійці він двічі промахнувся, та у підсумку фінішував 45-м.

Руслан Ткаленко розбігається по ходу сезону. І вже в Шушені демонстрував кращі результати, ніж у Контіолахті. А гонки з двома вогневими рубежами Русланові зазвичай вдавалися краще, тож від нього ми очікували гарного старту. Та сьогодні українцеві не все вдалося, він не закрив по одній мішені на кожному рубежі, і з двома промахами посів 40-е місце.

Не дуже виразною вийшла гонка сьогодні й у Дениса Насико, який після двох стартів в Естерсунді був відправлений на кубок IBU, де справи у спортсмена пішли начебто краще. У Шушені, в мас-старті-60, він показав свій кращий в сезоні результат, фінішувавши 12-м. У сьогоднішньому ж спринті Денис тричі промахнувся, що для гонки такого формату дуже багато. У підсумку спортсмен посів 48-е місце.

Богдан Цимбал також розпочинав сезон у складі команди А, та не зміг, на жаль, показати на першому етапі Кубку світу гарні результати, хоча б минулорічного рівня. Тож Юрай Санітра відправив чернігівського біатлоніста на кубок IBU, де Богдан вже продемонстрував кілька фінішів у тридцятці. Сьогодні спортсмен не закрив лише одну мішень на першій стрільбі, досить непогано пройшов по трасі, фінішувавши 22-м.

Тарас Лесюк перший триместр цього сезону розпочав на Кубку світу, але не зміг там показати високі результати. Тож після новорічної паузи ми його вже побачили у Мартел-валь-Мартелло в короткій індивідуальній гонці, в якій Тарас нарешті продемонстрував, на що здатен, посівши 10-те місце.  В спринті перша стрільба у спортсмена була ідеальною, а от на стійці він не закрив одразу дві мішені. Та гарно попрацювавши на дистанції, Лесюк показав кращу в команді швидкість і на фініші був 18-м.

Останнім у гонку з нашої команди відправився 23-річний сумчанин Роман Боровик. Стрільба у спортсмена сьогодні не пішла зовсім - п’ять промахів. Тому на фініші українець був лише 72-м, відповідно, для нього змагання у Мартелі закінчені.

Чисто стрільбу у спринті не пройшов жоден з шести українців та й шшвидкострільністю наші спортсмени не вирізнялися, окрім Дениса Насико.

А місця на подіумі розподілилися таким чином. Прекрасну швидкість сьогодні продемонстрував німець Даніло Рітмюллер, з одним штрафним колом, яке він заробив на другій стрільбі, спортсмен піднявся на третю сходинку подіуму. 23-річний представник збірної Норвегії Матс Евербю з одним промахом не зміг обміняти срібло в індивідуальній гонці на золото в спринті, зберігши тим не менш за собою другу позицію.

Француз Оскар Ломбардо гарно йшов по дистанції протягом всієї гонки, промахнувся лише останнім пострілом, і, мабуть, вже подумки піднімався на подіум. Та буквально з останніх рядів вискочив "джокер" - ним став 20-річний Ісак Фрей, який пішов у гонку сьогодні під достатньо пізнім 86-м номером. Не допустивши жодного промаху та буквально пролетівши трасу, норвежець виборов перше місце. Красива перемога! Що ж, у біатлоні не можна розслаблятися до останніх метрів дистанції та до фінішу останнього учасника гонки.

Переможець попередньої гонки норвежець Вебйорн Соерум двічі сьогодні зайшов на штрафне коло і сьогодні не попав на подіум, залишившись у двох кроках від нього - п’ята позиція. Шосте місце залишилося за австрійцем Фабіаном Мюллауером.

Завтра чоловіки продовжать змагання гонками переслідування. А на сьогодні програму кубку IBU ще не завершено - на старт спринту о 15.30 за київським часом вийдуть жінки.